Snaga sudjelovanja – obrazovanje za volontiranje
Projekt predstavlja nadogradnju dosadašnjih postignuća DKolektiva ostvarenih u radu s odgojno-obrazovnim ustanovama u području razvoja volonterstva.
Projekt „KolOsijek“ odgovara na probleme ranjivih skupina – umirovljenika, a i sve više mladih osoba.
Umirovljenici zajedno protiv socijalne isključenosti
Organiziranjem poludnevnog boravka, tematskih radionica i pomno osmišljenog slobodnog vremena (posjeti kulturnim događanjima, zajednički izleti i sl.) planira se umanjiti osjećaj usamljenosti i izoliranosti starijih osoba. Osim toga, projekt je koristan i članovima obitelji koji skrbe o ovisnom članu jer im omogućava slobodu u obavljanju svakodnevnih radnih obaveza dok im član obitelji uz primjerene sadržaje vrijeme provodi u poludnevnom boravku.

Europski standardi kvalitete u području volontiranja mladih
Cilj projekta je definiranje i širenje po Europi prvih europskih standarda kvalitete u području volontiranju mladih.
MI (migracijski izazovi) - jučer, danas, sutra
Projekt „MI (migracijski izazovi) – jučer, danas, sutra“ nastao je kao rezultat potrebe za promjenama na području nedovoljnog kapaciteta organizacija civilnog društva i iseljavanja mlađe populacije iz RH prema zemljama EU-a.
Jačanje uloge i kapaciteta lokalne zajednice za planiranje i provedbu integracije osoba s odobrenom međunarodnom zaštitom provodi se kroz sveobuhvatnu podrška različitim dionicima u zajednici na području Osječko-baranjske, Brodsko-posavske i Sisačko-moslavačke županije.
„Razvoj strateškog europskog okvira za jačanje digitalnih kompetencija organizacija koje djeluju u području obrazovanja odraslih“
Razvoj volonterstva u Slavoniji i Baranji
U modernom društvu volontiranje se potiče i vrednuje kao jedan od ključnih pokretača razvoja socijalnog kapitala, a volonteri imaju neprocjenjivu ulogu u oblikovanju kohezivnog i stabilnog društvenog okruženja. Svjesni činjenice da samo aktivan građanin može doprinijeti perspektivnom demokratskom razvoju volonterstvo se njeguje kao integralni dio socijalnog modela. Zemlje razvijene demokracije poznaju različite institucije koje podržavaju uključivanje volontera u aktivnosti od općeg dobra. Takvu strukturu najčešće predstavljaju volonterski centri koji su snažan poticaj i podrška razvoju volonterstva.

Projekt „Radius V“ je usmjeren na kreiranje poticajnog okruženja za razvoj volonterstva kroz uspostavljanje jedinstvene metodologije za sustavno i kontinuirano istraživanje stanja i trendova te mjerenje utjecaja volontiranja na društveno-ekonomski razvoj u RH . Jačanje kapaciteta, udruživanje stručnosti OCD-a i akademske zajednice te poticanje strukturiranog dijaloga između OCD-a, državne uprave, lokalne i regionalne samouprave i visokoobrazovnih i znanstvenih ustanova doprinijet će daljem razvoju učinkovitih javnih politika za razvoj volonterstva na nacionalnoj i lokalnoj razini.
Inspiration elevator je Erasmus+ projekt kojeg provode partnerske organizacije iz Norveške, Austrije, Bugarske i Hrvatske. Polazna točka naših zajedničkih napora je pružanje potpore mladim radnicima u uvođenju, organiziranju i provedbi “design thinking” metode u njihovim svakodnevnim intervencijama s mladima u riziku, što će mladima povećati izglede za zapošljavanje. U mnogim slučajevima intervencije potpore zapošljavanju usmjerene na mlade u riziku imaju privremeni učinak (Piqué, M. Angels, 2015) i vode samo kratkoročnom zapošljavanju.
"Najbolji ja" - sveobuhvatni program selektivne prevencije ovisnosti
U okviru Poziva za prijavu projekata usmjerenih na prevenciju ovisnosti koji su u skladu s Europskim standardima za kvalitetnu prevenciju zlouporabe droga (EDPQS), Ministarstvo zdravstva je Centru za nestalu i zlostavljanu djecu odobrilo financijska sredstva za provođenje projekta "Najbolji ja – sveobuhvatni program selektivne prevencije ovisnosti". Volonterski centar Osijek partner je na projektu.