Dkolektiv nastavlja svoje djelovanje u zajednici uz organizacijsku podršku ACF-a Hrvatska u trajanju od 20 mjeseci. Ova podrška pomoći će realizaciji ciljeva i rezultata definiranih strateškim planom organizacije za razdoblje od 2022. do 2024. godine.
„Hidden Diamonds“ promiče jednake mogućnosti i veće sudjelovanje žena migrantskog i manjinskog porijekla te doprinosi njihovom osnaživanju i većoj zastupljenosti u društvenom, ekonomskom, političkom i kulturnom životu.
Projekt PRAVA aplikacija provodimo u partnerstvu sa tri organizacije civilnog društva i četiri srednje škole iz Osječko-baranjske, Vukovarsko srijemske i Istarske županije te srednjom školom iz Norveške: Dkolektiv-om, Centrom za Građanske Inicijative iz Poreča, udrugom INOVA, Turističko-ugostiteljskom školom Antona Štifanića iz Poreča, Industrijsko-obrtničkom školom Pula, Tehničkom školom i prirodoslovnom gimnazijom Ruđera Boškovića Osijek, Tehničkom školom Nikole Tesle Vukovar te Åretta ungdomsskole iz Lillehammera iz Norveške.
Europski standardi kvalitete u području volontiranja mladih
Cilj projekta je definiranje i širenje po Europi prvih europskih standarda kvalitete u području volontiranju mladih.
MI (migracijski izazovi) - jučer, danas, sutra
Projekt „MI (migracijski izazovi) – jučer, danas, sutra“ nastao je kao rezultat potrebe za promjenama na području nedovoljnog kapaciteta organizacija civilnog društva i iseljavanja mlađe populacije iz RH prema zemljama EU-a.
Jednakost za Rome kroz suzbijanje diskriminacije
IPC je 1.10.2022.g. započeo provoditi projekt „Jednakost za Rome kroz suzbijanje diskriminacije“ u trajanju od 15 mjeseci. Kontakt osoba je voditeljica projekta iz IPC-a, Nataša Kovačević, a partner u provedbi projektnih aktivnosti je DKolektiv iz Osijeka. Projekt je financiran iz Programa Fonda za aktivno građanstvo u Hrvatskoj (kroz financijske mehanizme EGP-a).
Snaga sudjelovanja - generacija V
Projekt predstavlja nadogradnju dosadašnjih postignuća DKolektiva ostvarenih u radu s odgojno-obrazovnim ustanovama u području razvoja volonterstva, ali isto tako i nastavak pružanja podrške i osnaživanja kapaciteta škola iz ruralnih sredina za veći volonterski angažman djece i mladih.
Mobilni atelje je poticanje i osnaživanje mladih iz ruralnih zajednica za aktivno sudjelovanje u društvu i rješavanje problema i potreba svojih lokalnih zajednica, a radi poboljšanja kvalitete života mladih i povećanja ponude kvalitetnih sadržaja za mlade na mjestima gdje takvi sadržaji nedostaju.
Društveni atelje je inkluzivni društveni centar koji nudi prostor dijaloga, povezivanja i podrške aktivnom sudjelovanju i društvenoj integraciji svih građana, pojedinih zajednica i grupa.
Projekt „Radius V“ je usmjeren na kreiranje poticajnog okruženja za razvoj volonterstva kroz uspostavljanje jedinstvene metodologije za sustavno i kontinuirano istraživanje stanja i trendova te mjerenje utjecaja volontiranja na društveno-ekonomski razvoj u RH . Jačanje kapaciteta, udruživanje stručnosti OCD-a i akademske zajednice te poticanje strukturiranog dijaloga između OCD-a, državne uprave, lokalne i regionalne samouprave i visokoobrazovnih i znanstvenih ustanova doprinijet će daljem razvoju učinkovitih javnih politika za razvoj volonterstva na nacionalnoj i lokalnoj razini.
„Razvoj strateškog europskog okvira za jačanje digitalnih kompetencija organizacija koje djeluju u području obrazovanja odraslih“
Inspiration elevator je Erasmus+ projekt kojeg provode partnerske organizacije iz Norveške, Austrije, Bugarske i Hrvatske. Polazna točka naših zajedničkih napora je pružanje potpore mladim radnicima u uvođenju, organiziranju i provedbi “design thinking” metode u njihovim svakodnevnim intervencijama s mladima u riziku, što će mladima povećati izglede za zapošljavanje. U mnogim slučajevima intervencije potpore zapošljavanju usmjerene na mlade u riziku imaju privremeni učinak (Piqué, M. Angels, 2015) i vode samo kratkoročnom zapošljavanju.